مشکل بهم ریختگی رنگ در تلویزیون سونی

 

علت بهم ریختگی رنگ ها در تلویزیون:

بعضی اوقات این امکان وجود دارد که تصویر تلویزیون شما دچار مشکل شده باشد و تصاویر ناواضحی آشکار شده باشد، هم چنین رنگ ها در تلویزیون بهم ریخته باشند. در ادامه عللی که باعث به وجود آمدن این مشکل می شود را ارائه می نماییم.

خراب شدن پنل تلویزیون:

می توان عنوان نمود که صفحه نمایش یا پنل اصلی ترین قطعه تلویزیون به شمار می رود. با اختلالی که در پنل ممکن است رخ دهد، عملکرد تلویزیون نیز دچار مشکل می‌شود. یکی از دلایل بهم ریختگی تلویزیون را می توان به خراب شدن پنل آن نسبت داد.

دو رنگ شدن تصاویر در تلویزیون:

اگر سمتی از تصویر تلویزیون شما  تیره و کم نور‌تر از کل تصویر باشد،  هم چنین اگر لکه های سیاه و یا تیره مشاهده می کنید، بک لایت پنل دچار مشکل شده است. در این حالت احتیاجی به تعویض پنل نیست. این اتفاق ممکن است با تعویض بک لایت حل شود. این پروسه ممکن است بسیار طولانی باشد، زیرا باید به این قضیه توجه کرد که آیا این قطعه در بازار وجود دارد یا خیر. در صورت نبود این قطعه کل پنل باید تعویض گردد.

تصویر محو از یک رنگ اضافی:

اگر تصاویر درست باشند اما رنگ‌ ها به شکل واقعی خودشان نباشند، همچنین اگر یک رنگ اضافی به صورت غیر‌عادی در تصویر قابل مشاهد باشد؛ در این صورت نیز باید پنل دستگاه را تعویض کنید، زیرا اولین لایه آن دچار آسیب شده است.

تصویر در تلویزیون دو عدد می شود:

این مشکل از برد تیکان است و ارتباطی به رنگ هایی که در تلویزیون وجود دارد، ندارد. برای حل این مشکل بهتر است خودتان اقدام به تعمیر نکنید، زیرا باعث به وجود آمدن هزینه ها و مشکلات  بیشتری خواهید شد.

سیاه شدن یک طرف تلویزیون:

سیاه شدن تلویزیون یکی از اختلالاتی است که قطعا به اجزای اصلی تلویزیون مربوط می گردد. این مورد می تواند به دلیل خرابی پنل تلویزیون، مردگی و سوختگی پیکسل ها و یا خرابی بک لایت باشد.

خدمات شرکت تعمیرات تلویزیون فدک:

شرکت تعمیرات تلویزیون فدک به عنوان یکی از تخصصی­ ترین مراکز تعمیرات تلویزیون با بهره­گیری از تکنسین­ها و تعمیرکاران مجرب اقدام به تعمیر انواع مختلف تلویزیون ها­ می­کند.

هر تلویزیونی که دچار مشکل شده است در هنگام جابه ­جایی تا تعمیرگاه مربوطه احتمال دارد دچار آسیب­ های جدی دیگری شود. شکستگی­ ها و ترک­ های کوچکی که ممکن است به پنل تلویزیون وارد شود می­تواند مثالی از این آسیب ­های احتمالی باشد که باید از این اتفاق جلوگیری کرد. به همین دلیل تعمیرگاه ­های معتبر و متخصص تلویزیون به منظور کاهش این آسیب ­ها امکان تعمیر در محل را برای مشتریان خود فراهم کرده اند.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *